Mamy już wakacje, a jako, że wakacje to najlepszy czas na spotkania z przyjaciółmi i pogaduchy, więc "malutki speaking" się na pewno Wam przyda. Dzisiaj gra w ośmiu odsłonach, typowo na doskonalenie mówienia w języku angielskim, poprzez zgadywanie, opisywanie, udawanie oraz opowiadanie, czyli karty "Who? What? Where?".
2 Comments
Jest koniec roku, dużo przygotowań, wypisanych dyplomów oraz powtórek za nami. Ja natomiast bardzo produktywnie szykuję się na kolonie językowe. W te wakacje wyjeżdżamy w góry z uczniami w przedziale wiekowym szkoły podstawowej, o różnych poziomach znajomości języka angielskiego. Potrzebowałam czegoś uniwersalnego, co pomoże zaangażować w miarę możliwości wszystkich uczniów. Motyw gry musiał być chwytliwy i znany przez wszystkich, więc tak oto powstały szarady 3w1 o wdzięcznym tytule "Pen Pineapple Apple Charades".
Free vector art via www.vecteezy.com http://vector4free.com/vector/free-vector-cute-insect-character/ Lato, to czas wyjazdów, uczestnictwa w wycieczkach oraz campingach. To także czas obcowania z naturą, spania w namiotach oraz zmagania się z komarami, czy też muchami. Tak się składa, że akurat parę much zakradło się także do mojej gry i zrobiło w niej zamieszanie. Jedyny ratunek to wyłapać je po kolei i wtedy wszystko wróci do normy. Taka inwazja ma też swoje plusy, bo podczas polowania na muchy, przy okazji uczymy się słów przydatnych na każdym campingu.
Ostatnio naszła mnie wena na tworzenie własnych gier. Potrzebuję ich na kolonie językowe, więc Wy też macie okazję z nich skorzystać. Tym razem kultowa gra "I have... Who has? Summer Edition" w dwóch wydaniach, obrazkowym dla młodszych uczniów oraz z definicjami dla starszych uczniów.
Free vector art via vecteezy.com Lato i wakacje już za rogiem... Więc prezentuję Wam Youtubową listę przebojów o tej tematyce. Zawiera ona piosenki, które królują u mnie na parkietach podczas przedwakacyjnych zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym.
Vector Illustration by www.vecteezy.com Już od pewnego czasu zastanawiałam się nad użyciem popularnego ostatnio motywu "blackout poetry", zapoczątkowanego na grupach nauczycielskich przez Łukasza Knapa. Widziałam, także świetną adaptację tego pomysłu na blogu Anieli z Kreatywne nauczanie języków obcych (o pomyśle "TEKST w tekście" poczytacie TUTAJ.) Szalę przeważył jednak hashtagowy post na grupie Light my fire, gdzie podczas komentowania natchnęła mnie inspiracja z połączeniem dwóch pomysłów. Dzisiaj o tym jak zmiksowałam #wierszezodzysku oraz #myśleniewizualne, przy pracy z podręcznikowym tekstem z uczniami w klasie 6.
Jakie plany na wakacje? Czy ktoś wyrusza na bezludną wyspę, na zasłużony nauczycielski wypoczynek? Jeśli tak, to zabierzcie ze sobą grę "Desert Island", a jeśli nie to zagrajcie razem z uczniami, by chociaż zaznać namiastki pobytu na tropikalnej wyspie w dwóch wersjach językowych: angielskiej i niemieckiej.
Moja gra posłuży mi jeszcze przed wakacjami, a w trakcie wakacji odbędzie podróż na kolonie językowe, by zaznajomić uczniów z przedmiotami przydatnymi wszędzie na wakacjach. Ćwiczenie pytań i odpowiedzi z przedszkolakami ma różne scenariusze. Jednym razem chętnie uczestniczą i odpowiadają, a za drugim skracają pytania i odpowiedzi, bądź kiwają głową. Jakiś czas temu podczas wycinania chmurek wyrazowych do zdjęć na urodziny siostrzeńca, przypadkowo nasunął mi się pomysł wykorzystania ich na zajęciach i zachęcenia tym samy moich przedszkolaków do udziału w mini-rozmówkach.
|
Hello! Jestem Paulina. Języka angielskiego uczę już od 8 lat. Pracuję
w dwujęzycznej szkole podstawowej oraz prowadzę własną mini szkołę językową. Na blogu znajdziecie mnóstwo językowych gier oraz zabaw dla dzieci i młodzieży. Kreatywne lekcje to moja pasja!!! Archiwa
December 2020
|