Cześć! Mam na imię Paulina i jestem Zbieraczem Przydasiów :D Tak rozpoczęłabym swoje wystąpienie w Klubie Anonimowych Zbieraczów. Dookoła nas marnuje się tyle świetnych materiałów na zajęcia, że aż szkoda ich nie poddać nauczycielskiemu recyklingowi. Dzisiaj przedstawię Wam zbiór odpadów idealnych do tuningowania w celach dydaktycznych.
4 Comments
Czy używacie pojemników na zajęciach? Ja je uwielbiam. Kwiecień obfituje u mnie w nowe zdobycze pojemnikowe, które umilają zajęcia moim uczniom. Sortowanie, losowanie, wyciąganie czegoś z butelki, to rodzaje aktywności, które się im nigdy chyba nie znudzą. Ciekawa forma pojemnika to bardzo ważna kwestia, bo wymyślne kształty pobudzają wyobraźnię.
Wiosenny deszczyk może zaskoczyć z znienacka. Tak jak ja zaskoczyłam moich przedszkolaków mini parasolkami ze sklepu Flying Tiger. Owe parasolki to tak naprawdę długopisy, ale pisać nimi nie będziemy. Przydadzą się jako rzepowe-wyłapywacze par w wiosennej grze Memory. A jeśli zaskoczy nas w trakcie deszczyk to też posłużą jako mini schronienie.
Moi trzecioklasiści weszli właśnie do swych pokojów, czyli rozpoczynamy rozdział poświęcony opisowi pomieszczeń. Przyszedł mi więc do głowy pomysł na nową "pokojową" grę, w której opisujemy pokoje w Każdy ma też okazję wcielić się we wścibskiego sąsiada i pozaglądać trochę przez każde okno. Szykuje się świetna zabawa.
Pan Trójkąt to bardzo nieuważny kształt. Podczas swych wiosennych harców pogubił wszystkie części twarzy. Moi uczniowie przybiegli mu na ratunek i wyposażyli go w nowe i lśniące elementy ze sklepu Flying Tiger oraz z Aliexpress'u. Reszta rodzinki Pana Trójkąta też chciała mieć takie fajne części, więc poszli na spacer i tak jak Pan Trójkąt zgubili twarze. Ale nie martwcie się, bo dla nich też coś się znalazło.
Ostatnio zamęczam moich 7-klasistów powtórkami z czasowników nieregularnych. Jako, że nie jestem zwolenniczką sprawdzania ich znajomości poprzez odpytywanie z wyuczonej listy, to tym razem postanowiłam dać im szansę do pobawienia się nimi w nieco zaplątany sposób. W rolach głównych na lekcji wystąpiły tablice z wymieszanymi czasownikami w różnych formach oraz mini karteczki samoprzylepne w różnych kolorach.
Dzisiejszy post powstał bardzo spontanicznie. Po przeczytaniu najnowszego postu z serii Pomysły z Kalendarza u Karoliny Lubas wymyśliłam dwie propozycje zabaw z okazji jutrzejszego Dnia Szukania Tęczy (3 kwietnia). Jest to pewne rozszerzenie moich pomysłów z zajęć przeprowadzanych na Dzień Świętego Patryka, które prezentowałam na facebook'u. Skoro na Wielkanoc mieliśmy Easter Egg Hunt, to dlaczego by nie zapolować także na kolory tęczy.
|
Hello! Jestem Paulina. Języka angielskiego uczę już od 8 lat. Pracuję
w dwujęzycznej szkole podstawowej oraz prowadzę własną mini szkołę językową. Na blogu znajdziecie mnóstwo językowych gier oraz zabaw dla dzieci i młodzieży. Kreatywne lekcje to moja pasja!!! Archiwa
December 2020
|