AngSchool
  • BLOG
  • SKLEP
  • O MNIE
  • WSPÓŁPRACA
  • KONTAKT
  • BLOG
  • SKLEP
  • O MNIE
  • WSPÓŁPRACA
  • KONTAKT

Pojazdy dla dużych i małych, czyli pakiet gier  dla przedszkolaków i starszaków + KONKURS

1/22/2018

26 Komentarze

 
Obraz
Ostatnio środki transportu u mnie na topie, więc z tego tytułu przygotowałam dla uczniów przedszkolnych i szkolnych zestaw materiałów oraz pomysły na gry z ich wykorzystaniem. W tym poście oprócz materiałów czeka na Was także KONKURS, w którym macie możliwość wygrania jednego z trzech zestawów konkursowych, które dla Was przygotowałam. Wszystko to w podziękowaniu za Wasze wspaniałe wsparcie i napędzanie mnie do działania!
Info o konkursie znajdziecie na końcu posta.
Obraz
Pojazdowy zestaw do druku zawiera:
KARTY Z POJAZDAMI
KARTY Z DETALAMI W LUSTERKU
KARTY WYRAZOWE
KRĄŻKI WORLD TRAVEL

A oto kilka pomysłów na gry i zabawy:
Obraz
Obraz
FLASHCARDS - ZGADNIJ CO TO?
Z dziećmi w wieku przedszkolnym karty z obrazkami oraz te z detalami mogą posłużyć do zabaw w zgadywanie. Najpierw pokazujemy im wybrane pojazdy, a później po obejrzeniu karty z detalem starają się odgadnąć co to za pojazd.
Obraz
MEMORY
Karty z pojazdami oraz te z przybliżeniami w lusterku posłużą nam do zabawy w memory. Drukujemy je w proporcjach 4 kartki na jednej i dzięki temu mamy idealną wielkość do gry w ulubioną grę przedszkolaków.
Obraz
MEMORY Z KARTAMI WYRAZOWYMI
Do zestawu kart obrazkowych i tych z detalem dodajemy karty wyrazowe. Tym razem zadaniem uczniów jest odnaleźć trzy pasujące do siebie elementy. Opcja łatwiejsza wybieramy elementy do gry w memory z parami: karty obrazkowe + słowa lub karty z detalami + słowa.
Obraz
Obraz
MEMORY 3 in 1
Do tej wersji potrzebujemy krążków 3 in 1 oraz kart wyrazowych odwróconych na stole. Każdy z uczniów wybiera sobie jeden krążek i teraz jego zadaniem jest odnaleźć elementy z krążka po kolei w jednej rundzie. Musi odkryć trzy elementy jeden po drugim. Jeśli odkryje inny wyraz to zakrywa karty z powrotem, a kolej przechodzi na następnego gracza.
Obraz
Obraz
POKRYWKOWE PODRÓŻE 3 in 1
Do tej wersji postanowiłam użyć ciut innego nośnika, czyli kolorowych pokrywek do słoików. Na blogu Head Full of Ideas znajdziecie wspaniałe roboty z emocjami, które idealnie współgrają z pokrywkami.
Krążki 3 in 1 przyklejamy od spodu. Uczniowie rozmawiają o swoich ulubionych miejscach podróży, a następnie losują jedną pokrywkę. Trzy pojazdy z pokrywki to środki transportu, których muszą użyć, aby się dostać do wymarzonego miejsca. Jest to szybki i miły sposób do przećwiczenia sposobów podróżowania z czasownikami typu: go, ride, drive, swim, fly oraz wyrażeń takich jak: by car/on foot. Na pokrywki nakleiłam obrazek znaleziony na Vecteezy.com
Obraz
PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA
Wersja już dla starszych uczniów szkoły podstawowej. Potrzebna jest nam mapa, np. tutaj z freepik.com. Uczniowie losują krążki 3in1 i opowiadają plany podróży dookoła świata wraz z mapą pod ręką. Każdy środek transportu to inny przystanek na mapie, przy okazji którego omawiamy co chcielibyśmy zobaczyć w danym kraju. Fajny sposób na lekcję z elementami CLIL-owymi.

Zestaw z pojazdami do pobrania poniżej:

paczka_pojazdów.pdf
File Size: 1347 kb
File Type: pdf
Pobierz plik

Obraz
KONKURS!!!
Niedawno przekroczyłam magiczną liczbę polubień 2000. Z tej okazji w ramach podziękowania mam dla Was konkurs z nagrodami! Do wygrania jeden z trzech zestawów gier i gadżetów.
Obraz
Każdy zestaw zawiera grę MEMORY Nagie Góralki, zestaw drewnianych postaci i pojazdów Carousel oraz notes LONDON.
Obraz
Obraz
Obraz
Każdy z elementów nagrody jest jedną z moich ulubionych perełek stosowanych na zajęciach. Zajrzyjcie do środka MEMORY oraz drewnianego zestawu:
Obraz
Obraz
A teraz jak zdobyć nagrodę? Przeczytaj regulamin i podaj swoją odpowiedź w komentarzu. Jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów. Zapraszam do udziału!
REGULAMIN KONKURSU:
1. Konkurs trwa od 22 stycznia 2018r. do 5 lutego 2018r. do godziny 24:00.
2. Organizator konkursu to właścicielka bloga AngSchool- angielski w grach i quizach (https://angschool.weebly.com/), czyli ja - Paulina.
3. Wzięcie udziału w konkursie jest dobrowolne.
4. W konkursie mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.
5. Fundatorem nagród jest Organizator, czyli właścicielka bloga AngSchool.
6. Pytanie konkursowe brzmi:

JAKIE SĄ WASZE ULUBIONE SPOSOBY NA WYKORZYSTANIE GRY MEMORY NA ZAJĘCIACH?

7. Aby wziąć udział w konkursie swoją odpowiedź na pytanie konkursowe należy umieścić w komentarzu pod postem.
8. Proszę o podpisanie komentarza. Komentarze "Anonimowe" nie będą brane pod uwagę.
9. Trzy najlepsze komentarze otrzymają zestaw pomocy naukowych: MEMORY Góralki, Drewniany zestaw Carousel oraz notes LONDON.
10. Konkurs prowadzony jest na stronie bloga, natomiast informacje o konkursie będą się pojawiać także na Facebookowym fanpage AngSchool - angielski w grach i quizach oraz na Instagramowym koncie @angschool_english. 
11. Wyniki zostaną ogłoszone na blogu AngSchool oraz na Facebookowym fanpage AngSchool - angielski w grach i quizach dnia 6 lutego 2018r.
12. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celu przesłania nagrody.
13. Nagrody wysyłane są tylko na terenie Polski.

Zapraszam także na mój Fanpage na Facebooku oraz na Instagramie.
Dołączajcie także do grupy Gotowe gry w nauczaniu języków obcych, by być na bieżąco.
26 Komentarze
KATARZYNA WANKIEWICZ
1/22/2018 20:47:33

Gra memory - jest jak fajne stwory , które kryją się i dają dzieciom super moc. Każda gra działa pozytywnie i wyciszająco. Ja tworze memory z papieru, z korków , patyczków z tego co się da. Dzieci chętnie się bawia i co raz większą mają pamięć....

Odpowiedz
Marta Hodyra
1/22/2018 20:50:40

Moim ulubionym sposobem na wykorzystanie kart memory jest... zabawa w ruchu. :) najpierw przeglądamy karty, dzieci nazywają co jest co. Później oddzielam sobie pary, jedna karta z każdej pary zostaje dla mnie, a cała resztę rozkladam gdzieś po sali obrazkiem do dołu (czyli zakryta kartę). Wtedy na moje hasło, np. "I've got a car. Can you find the other one, please?" dzieci biegają i szukają po sali drugiego samochodu. Dziecko, które znajdzie kartę otrzymuje swoją parę. Na końcu liczymy, kto ile par znalazł :) Pozdrawiam!

Odpowiedz
Maja P.
1/22/2018 20:51:06

Dzieci siedzą w kole. Każde z nich trzyma jedną kartę memory. Karty dzieciom są rozdane w taki sposób, aby były pary oraz dzieci z takimi samymi kartami nie siedziały blisko siebie. Nauczyciel mówi słowo po angielsku i dzieci z danymi kartami muszą wstać i jak najszybciej zamienić się miejscami. Np. tematyka: warzywa. Dzieci mają różne memory z warzywawami, nauczyciel mówi hasło: carrot i dzieci trzymające marchewki muszą wstać i zamienić się miejscami. Dobra zabawa dla utrwalenia słówek.

Odpowiedz
Eliza P.
1/22/2018 21:12:55

Dobieram dzieci w pary. Kazdej parze przyporzadkowuje slowo lub np dźwięk zwierzatka. Jedno dziecko (lub para) po kolei "odkrywa" dzieci. "Odkryte" dziecko podaje swoje slowo lub dzwiek. I tak szukamy par :)

Odpowiedz
Justyna P.
1/22/2018 21:40:24

Witajcie
Jestem początkującym nauczycielem jeżeli mówimy o. j.angielskim. Grę "Memory" najczęściej wykorzystuje w pierwszej części moich zajęć w ramach "Warm up". Jak dla mnie to jedna z najlepszych i najskuteczniejszych aktywności, która nie tylko rozwija kompetencje językowe dzieci, ale również sprawia im wiele radości.
Pozdrawiam

Odpowiedz
Ilona WN
1/23/2018 00:20:20

Moje przedszkolaki uwielbiają memory. Dwa najlepiej sprawdzające się sposoby na wykorzystanie to:
- Falling cards: pstryk kartami (trzymam w dwóch palcach pakiet, lekko zginął i puszczam do góry) , żeby leciały po całej sali, spadając jak liście z drzew, dzieciaki łapią, zbierając po ustalonej liczbie kart (zawsze inaczej), resztę biorę ja. Potem mamy rozkładanie na ziemi przed sobą i szukanie pary, dzieci wspólnie rozwiązują zadanie, a dodatkowym zadaniem jest np. ułożenie kart w określonej kolejności w środku koła - na przykład po kolei pojawiające się we wcześniej śpiewanej piosence słowa.
- druga zabawa, to w grupie dzieci, które już znają graficzny zapis swojego imienia, na początku zajęć, kiedy sprawdzamy obecność, umieszczając imiona dzieci na planszy, chowam imiona pod kartami memory (jedną karta z pary ma ukryte imię), dzieciaki grają w memory i, gdy odkrywają parę (wraz z imieniem), mówią, że ten ktoś jest lub go nie ma, a imię wędruje do pudełka lub jest przez właściwą osobę przyczepie na tablicy.

Odpowiedz
Ula Handzlik
1/23/2018 08:35:32

U mnie na zajęciach memory jest zawsze:) Mam mnóstwo zestawów i ciągle dorabiam nowe. Najczęsciej używam memory do wprowadzenia nowego słownictwa. Jeden zestaw to najczęsciej obrazki, a drugi to obrazki z podpisami albo same podpisy (dla młodszej podstawówki). Taki sposób wprowadzenia słownictwa od razu angażuje uczniów. Dodatkowo na kilku kolejnych zajęciach gramy po to, aby zapamiętać nowe słowa. A na koniec, gdy juz wiekszy materiał zostanie opanowany, robimy stacje z różnymi aktywnościami i zawsze jedną ze stacji jest posegregowanie w pary kart z memory :)

Odpowiedz
Kasia Gajewska
1/23/2018 10:07:28

Mamory to jedna z ulubionych zabaw moich uczniów. Najpierw przygotowują zestaw obrazków dla siebie- w przedszkolu starsze dzieci przygotowują dla maluchów, A potem gramy, gramy, gramy w różnych okolicznościach: na dywanie , przy stolikach... Zazwyczaj utrwalamy słownictwo szukajac tych samych obrazków. Maluszki ostatnio poznały memory i bardzo im się podobało. W szkole do obrazków dochodzą napisy, a czasami gramy na tablicy na czas i wtedy jest wiele emocji

Odpowiedz
Monika Krzak-Ziółkowska
1/23/2018 11:21:56

Gra memory to proste ale jednocześnie bardzo efektywne narzędzie do powtórek i nauki słówek. Ja wykorzystuję ją na swoich indywidualnych zajęciach niemal zawsze - nie wiem kto ją bardziej lubi, ja czy moi uczniowie:) Co robimy? W wielu przypadkach zaczynamy nasze spotkanie od rozgrzewki z tą gra, ale to nie ja układam zestaw kart, tylko moi uczniowie. Dla nich to świetna zabawa, kiedy mogą sami zdecydować o ułożeniu kart i tak je pomieszać, żeby znalezienie par było dla mnie wyzwaniem. Dodatkowo mierzą mi przy tym czas i oceniają jak mi poszło. Zdarza się, że uczniowie oferują mała pomoc w postaci podpowiedzi i wtedy słyszę swoje słowa w ich wykonaniu :"look left, look right, I think it might be somewhere here..." Zawsze staram się jak najszybciej znaleźć pary, co moich uczniów motywuje do pobicia mojego rekordu. Dodatkowo, uczymy się zasad współpracy i dajemy szansę uczniom "stworzyć" zajęcia we współpracy z nauczycielem, a nie narzucić im twarde reguły. Często słyszę od moich uczniów na koniec zajęć pytanie: "A zagramy jeszcze w te karty, co się tak odwraca?", co świadczy o tym jaką siłę mają obrazy i mały element rywalizacji:)

Odpowiedz
Jolanta P.
1/23/2018 17:25:58

Gra Memory sprawia wiele radości moim uczniom, bez względu na wiek. Przedszkolaki uwielbiają odkrywać pary i za każdą zdobytą parę otrzymują kolorowy patyczek. Wśród kart robionych samodzielnie staram się zawsze o kartę "boom" (po odkryciu takiej karty dziecko wykonuje polecenie, np. jump twice, sing quietly, etc.) Dla uczniów szkół podstawowych i starszych lubią graż w klasyczne memory, powtarzając słowa. Po skończonej grze dzielimy pary na dwie grupy. Bierzemy po jednej karcie z każdej pary i kładziemy na środku (obrazkami do góry), a drugą połowę kart kładziemy w "stos" obrazkami do dołu, jedna na drugiej. Każdy z graczy otrzymuje packę na muchy. Jeden z graczy bierze kartę ze "stosu", mówi "ready, steady, go!", po czym odkrywa kartę i zadaniem wszystkich graczy jest jak najszybciej "klepnąć" packą obrazek do pary. Kart ułożonych obrazkami do góry nie zabieramy, jedynie kartę ze "stosu"- jedna zdobyta karta oznacza jeden punkt.

Odpowiedz
Magdalena Kulczewska-Perzan
1/23/2018 20:23:03

Wśród przedszkolaków robię takie specjalne karty na pieczątki lub naklejki, czasami wystarczy ich rączka :) gra memory najlepiej w wersji XXL z wybranym słownictwem leży na podłodze . Dzieci stoją z jednej strony sali ja siedzę na krześle z pieczątkami/ naklejkami w ręku i podaję jedną nazwę danej rzeczy po angielsku te 2 osoby które pierwsze odnajdą daną rzecz dostają nagrodę :)

Odpowiedz
Magdalena Dąbrowska
1/25/2018 08:43:27

Mamy dwie ulubione zabawy. Najpierw umieszczam karty na tablicy i zabieram po 1, zadaniem dzieci jest odtworzyć z pamięci nazwy , przy kolejnych pytam czy dadza jeszcze radę i oczywiście zawsze tak:) Później ( wiek 1 klasa 2 semestr), dzieci staja w kółku, każdy z nich ma napis danej rzeczy, a ja kulam kostką edukacyjną, gdzie powkladane są obrazki odpowiadające napisom, które mają dzieci, ten kto zauważy obrazek pasujący do jego karty wychodzi na środek i nazywa głośno "obiekt"

Odpowiedz
magdalenaa
1/25/2018 20:23:56

Memory to must have każdego nauczyciela języka angielskiego ;) U nas na zajęciach króluje klasyczna gra w memory, którą urozmaicamy na wiele sposobów np. dwie drużyny siadają na przeciwko siebie i wyciągają losowo kartę i "silniejsza" karta wygrywa np. przy Family stosowaliśmy zasadę, że mężczyzna jest silniejszy a druga kategoria to wiek czyli im starszy tym silniejszy. Wygrana osoba zabiera obie karty dla swojej drużyny, a przegrany musi przebiec okrążenie wokół graczy - rozładowuje to emocję i sprawia, że gra nie jest nudna. Osoby w grupach zmieniają się co 1 kartę. Gra toczy się, aż jedna z drużyn nie straci wszystkich kart. Pozdrawiam

Odpowiedz
Justyna M.G.
1/26/2018 19:49:24

Memory, memorki :) ciągle w użyciu i nigdy się nie nudzą :) pomysłów jest wiele, ja bardzo często drukuje sama karty do pokolorowania przez dzieci ,które potem laminuje - dzieci jeszcze chętniej bawią się takimi własnoręcznymi. Często wprowadzam też zabawę orientacyjno-porządkową - rozwieszam jedną część w różnych częściach sali, a drugą trzymam w ręce, podnoszę do góry, a zadaniem dzieci jest powiedzieć nazwę obrazka i jak najszybciej odnaleźć go w sali i do niego podbiec. Oczywiście dobrzy wszystkim znana packa na muchy też jest niebywale atrakcyjna:)) z młodszymi dziećmi lubimy też je szeregować (wtedy potrzebna jest większa ilość obrazków), by układać je według określonego rytmu. Ze starszymi z kolei często stosuję memory na zasadzie antonimów, dla nich to dużo ciekawsze i większe wyzwanie :)

Odpowiedz
Ewelina S
1/31/2018 13:57:45

Ja bawię się w domu po angielsku z moim 3 - letnim synkiem. Pojazdy to jego ulubiony temat. Mamy kilka zestawów kart memory z różnymi rzeczownikami. Bawimy się najczęściej w klasyczne odkrywanie par, często też w "Czego brakuje", gramy tymi kartami w Piotrusia, i losujemy karty z talii memory do zabawy w kalambury. Ostatnio tasujemy karty, mieszamy i odkrywamy, układamy w linii i wymyślamy historię na podstawie losowo ułożonych obrazków. W ten sposób chcę zachęcić synka do budowania prostych zdań po angielsku.

Odpowiedz
Monika Z.
1/31/2018 14:19:01

W mojej codziennej pracy w przedszkolu nie tylko w ciągu zajęć dydatktyczno – wychowawczych ale również podczas zajęć dodatkowych jakie prowadzę z j.angielskiego często korzystam z gier i zabaw z użyciem memory. Uważam, że to świetna pomoc we wspomaganiu rozwoju intelektualnego (pamięci, koncentracji, logicznego i twórczego myślenia) zwłaszcza a metodach aktywizujących.
Memory używam w różnoraki sposób: jako gra w poszukiwaniu par bądź zabaw typu „czego brakuje”; często traktuje jako zwykłe flashcards, które wiszą na tablicy; ćwiczenia logopedyczne - naśladownictwo ortofoniczne wylosowanej karty; z kilku zestawów potrafię stworzyć historyjkę, którą opowiadam razem z dziećmi (kolejność historii zależy do wylosowanej karty) i ulubione przez dzieci kalambury, gdzie toczy się rywalizacja chłopcy vs. dziewczynki

Odpowiedz
Robert Skórak
1/31/2018 21:49:04

Jestem tatą dwóch chłopców, jeszcze maluchów. Z racji, że mamy rodzinę dosyć daleko, ok. 500 km zabawa w memory towarzyszy nam przy każdej podróży. Zapewniam, że podczas takich wycieczek gra memory jest również możliwa i bardzo zajmująca dla dzieci:) wystarczy połączyć kartki na sznureczku- dosyć luźno. Na karteczkach mamy wydrukowane pojazdy, znaki, sygnalizatory, mosty, przejazdy kolejowe, bramki na autostradzie, pieszych na przejściu, rowerzystów i inne które można spotkać podczas wycieczki. Pomysłów jest bardzo dużo, co jakiś czas uzupełniamy nasz „sznurek” nowymi. Mamy tez wersję zrobioną według kolorów, np. czerwone światło, niebieski samochód. Dziecko wybiera karteczkę i ma określony czas żeby znaleźć pojazd bądź inny element na drodze lub w jej pobliżu. Dodatkowo wydajemy dźwięki jak przedmioty z rysunków, np. motorów, zamykanie szlabanów kolejowych, odgłosy pojazdów specjalnych. Oczywiście nazywamy odkryte kartki też po angielsku, mimo że starszy synek niedawno dopiero zaczął mówić. Świetna zabawa, polecam spróbować każdemu nawet przy krótkich trasach.

Odpowiedz
Monika Bodurka
2/1/2018 23:17:16

A ja uwielbiam z dzieciakami bawic się w różnego rodzaju escape rooms- pod jedną z kart umieszczona jest łamigłówka dotycząca zagadnienia/słowa jakie przerabiamy odpowiedzią jest miejsce umieszczenia drugiej karty. Po znalezieniu karty drużyna ma bonusowe zadanie ułożenia zdania ze znalezionym słowem /obrazkiem za dodatkowe 2 pkt. Pod ostatią z ukrytych kart znajduje się hasło po którym otwieram drzwi wręczam "certyfikat" uratowania świata przed zagładą i wręczam zwycięskiej drużynie tyle naklejek ile punktów zdobyli. Oczywiście przegrana drużyna dostaje 2 naklejki na pocieszenie. Emocje gwarantowane. Cieszą się dzieci 8 letnie i 18 letnie!

Odpowiedz
Jaaga
2/2/2018 17:44:20

Do wszystkich pomysłów zamieszczonych w komentarzach powyżej dorzucę dwa ulubione wymyślone na potrzeby grupy wiekowej z którą pracuję

- wybranemu dziecku zasłaniamy oczy, ukrywamy wylosowane pary kart. Naprowadzamy na schowane karty powtarzając przyimki ( ta sama zasada co ciepło - zimno ). Przykładowo klasa powtarza przyimek "in" ciszej lub głośniej. Oczywiście karty muszą być ukryte "w" piórniku, szufladzie, szafce. Po odnalezieniu pary kart należy podać nazwę tego co na obrazku/ułożyć zdanie /opisać miejsce

- każde z dzieci biorących udział w zabawie losuje jedną z kart memo. Następnie poszukujemy swojej pary. Dzieci chodzą po klasie, zadają sobie pytania opisując obrazki. Opisy mogą być oczywiście bardzo proste, składające się z pojedynczych słów. Warunek jest jeden nie można kart pokazywać.

Odpowiedz
Natalia D.
2/3/2018 13:39:04

Memory to jedna z ulubionych zabaw uczniów. Prosta,ale jakże wciągająca gra, może być użyta na wiele sposobów. Oto kilka z nich:

1. " Znajdź parę". Podczas gdy dzieci siedzą na dywanie z zamkniętymi oczami nauczyciel chowa w sali jedną część kart memory. Zazwyczaj obrazki chowam pod dywan, pod krzesełka itp. Gdy wszystkie karty są już rozłożone, nauczyciel siada na dywanie z drugą częścią kart. Dzieci otwierają oczy, nauczyciel wyciąga jedną kartę i zaczyna się wyścig w poszukiwaniu drugiej takiej samej karty. Osoba która znajdzie daną kartę przynosi ją do nauczyciela i wtedy zaczynają się poszukiwania kolejnej karty itd.
Grę można urozmaicić poprzez schowanie wszystkich kart w sali i dzieci szukają wtedy par obrazków.

2. " Znajdź jak najwięcej par". Dzieci, siedząc w kółeczku, przekazują sobie piłkę do muzyki. Nauczyciel po chwili zatrzymuje muzykę, a osoba która trzyma piłkę odsłania dowolną kartę spośród kart leżących w środku kółeczka. Jeśli poprawnie nazwie obrazek, uczeń zabiera kartę do siebie po czym nauczyciel włącza muzykę i uczniowie dalej przekazują piłkę. Gra toczy się do momentu aż wszystkie karty zostaną odsłonięte. Wygrywa osobą,której uda się zdobyć parę bądź jak najwięcej par.

3. " Wyścigi". Uczniowie podzieleni są na dwie drużyny. na drugim końcu sali rozłożone są dwie kupki obrazków ( jedna część kart od memory po lewej stronie, druga część po prawej). Każda drużyna otrzymuje sanki ( wydrukowane saneczki, zalaminowane i przyczepione na sznurku tak,aby dzieci mogły ciągnąc je jak prawdziwe sanki). Dzieci ustawiają się jeden za drugim na drugim końcu sali. Nauczyciel wypowiada nazwę jednego obrazka i wtedy zaczyna się wyścig po ten obrazek! :) (np. bring a picture of a pen). Osoby, które mają saneczki ciągną je po podłodze, a gdy znajdą dany obrazek wkładają go na sanki i wracają do swojej drużyny. Osoba,która pierwsza dotrze do swojej drużyny z poprawnym obrazkiem zdobywa punkt.Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów. Ale uwaga! kiedy obrazek spadnie z saneczek, trzeba się po niego cofnąć i włożyć z powrotem na sanki. Emocji przy tym co nie miara! gorąco polecam :)

Odpowiedz
Sylwia Andrzejak
2/3/2018 16:26:05

Jestem pod wrażeniem wszystkich odpowiedzi - to prawdziwa kopalnia pomysłów ale i dowód na to że nauczyciele są bardzo kreatywni i czasami z "niczego" potrafią przygotować zabawę która okazuje się bardzo angażująca uczniów
Oczywiście na moich zajęciach również pojawiają się memory w standardowej wersji- czyli odnajdujemy pary. W starszych grupach układam karty obrazkowe i żle dopasowuje karty wyrazowe .Zadaję pytania z wykorzystaniem czasownika "to be" Is it a book ? i zadaniem dzieci jest poprawnie odpowiedzieć przecząco lub twierdząco
Już dzisiaj gratuluje zwycięzcy - wszystkie pomysły MEGA - czuję że będzie ciężko wybrać najlepszy

Odpowiedz
Joanna Wodzińska
2/4/2018 18:20:47

Moje dwa pomysły na memorki :-)
Pierwszy to zabawa krzesełkowa. Każde dziecko otrzymuje kartę z obrazkiem (starsze dzieci z wyrazem). Dzieci dobierają się parami.Na środku sali stawiam 2 krzesełka - tyłem do siebie. Wybieram dwie pary dzieci (np 2 dzieci mających kotka, 2 dzieci mających pieska). Ustawiam pary mieszane przy obu krzesełkach. Czytam opis zwierzątka, np "It has got 4 legs. It can jump. It loves milk". I wtedy dziecko, które uważa, że to o jego zwierzątku mowa zasiada jak najszybciej na krzesło. Jeśli obie strony będą się zgadzać para otrzymuje punkt.

Druga zabawa - również krzesełkowa, ale True/False. Naklejamy dzieciom obrazki na plecach. Dzieci bez mówienia muszą odnaleźć swoją parę, np zwierząt. Dzielimy ich na drużyny - po jednym zwierzątku w każdej. Ustawiamy dwa krzesła w sali - jedno z zielonym napisem True, drugie z czerwonym False. Przywołujemy do krzeseł parę. Czytamy zdanie o zwierzątku danej pary, np "A hippo is dangerous" i wtedy dzieci szybciutko muszą zająć miejsca na krześle Prawdy lub Kłamstwa. Jeśli zrobią to prawidłowo otrzymują punkt dla drużyny. Oczywiście w obu przypadkach nie muszą być to zwierzątka, ale też środki transportu, członkowie rodziny itd :-)

Odpowiedz
Aleksandra Słomka
2/5/2018 11:13:17

Moje dzieciaki w szkole.językowej uwielbiają grę memory. Zazwyczaj jest to tradycyjna wersja ale ostatnio ją zmodyfikowałam na kilka sposobów.
1. Karty z napisami leżą na dywanie, każda karta ma przyczepiony spinacz tak by można je było łowić magnetyczną wędką, dzieci siedzą w kole i losują po jednej karcie z kapelusza (w którym są karty obrazkowe)
2.Dzieci siedzą na dywanie w kole i zaczynamy zabawę poprzez słowa "lets go fishing for.....( animals, vehicles) etc.
3.Dzieci po kolei pytam: "what do you need? " dziecko nazywa obrazek po czym bierze wędkę i musi wyłowić odpowiedni napis do niego. Jak bedzier poprawny, mówię "well done, Kasia," etc. Give me 5 i przybija piątkę! Jak dziecko znajdzie niepoprawny napis to pytam reszty czy to jest napewno samochód itp, i dzieci pomagają poprawić. Fun gwarantowany !!!

Odpowiedz
Aleksandra Jaśkiewicz
2/5/2018 20:28:37

Jako nauczycielka i lektorka jęz.angielskiego i hiszpańskiego bardzo często i chętnie korzystam z kart Memory. Standardową wersję gry staram się urozmaicić, wprowadzając ruch oraz elementy rywalizacji, co zaowocowało bardzo pozytywnym feedbackiem od moich uczniów i kursantów, ich uśmiechem, a przede wszystkim - murowanym efektem w powtórce słownictwa/zwrotów bądź struktur gramatycznych.

1. Jedną z uwielbianych przez dzieci (i nie tylko) zabaw językowych z użyciem Memory, która wpadła mi do głowy jako lekcja powtórzeniowa z moimi małymi kursantami są ruchome kalambury, które nazwałam "Catch me if you can". Tuż przed rozpoczęciem zajęć, ukrywamy w różnych zakamarkach sali bądź rozkładamy na dywanie karty Memory obrazkowe lub wyrazowe (zależnie od tego, co chcemy powtórzyć i przećwiczyć). Ich pary wkładamy przed lekcją do kolorowego woreczka albo pudełeczka - im atrakcyjniejsza i bardziej tajemnicza forma, tym większa ciekawość naszych uczniów. Chętny uczeń wychodzi na środek, zakrywamy mu oczy kolorową apaszką i prosimy by wylosował jedną z kart Memory i pokazał bądź narysował, co się na niej znajduje. Pozostali uczniowie obserwują, co pokazuje ich kolega/koleżanka, ale zamiast zgadywać na głos jak w standardowej wersji zabawy w Kalambury, jak najszybciej muszą znaleźć parę znajdującą się na dywanie bądź ukrytej w sali. Osoba, która najszybciej znajdzie pasujący obrazek (parę), wygrywa i jako kolejna pokazuje - aż do wyczerpania wszystkich obrazków. Ogromna frajda i uśmiech dzieci gwarantowane, a przy tym możemy powtórzyć, co tylko chcemy! :)

2. Inną, spokojniejszą wersję gry z użyciem kart Memory nazwałam "Black sheep" (przypomina ona znana nam chyba wszystkim grę karcianą "Piotrusia"). Zanim zaczniemy partyjkę, należy odłożyć jedną kartę Memory z pary, która odtąd będzie tytułową "Black sheep" (w każdej rundzie inna karta może zostać odrzucona losowo), podrzucaną przeciwnikowi. Uczniowie dostają losowo po kilka kart, wśród których znajduje się czarna owieczka (czyli jedyna karta bez pary). Gracze rozkładają karty w wachlarz (tak aby przeciwnicy ich nie widzieli) i kolejno losują od siebie po jednej karcie. Pary odkładają na stół, mówiąc na głos, co znajduje się na ilustracji (ćwiczenie idealne na powtórkę słownictwa z danej dziedziny bądź struktur gramatycznych - np. układanie zdania w czasie Present Continuous na podstawie tego,co dzieje się na ilustracji). Wygrywa uczeń, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart, a przegrywa ten, który został z "czarną owcą". Gra dostarcza dzieciom niesamowitych emocji, a przy tym pozwala utrwalić poznane słownictwo, zwroty bądź struktury gramatyczne.
Ponadto, dzieciom podoba się to, że za każdym razem, co innego może okazać się naszą "Black sheep".

3. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się także "Story cubes" - idealne do ćwiczenia umiejętności mówienia. Pomyślałam, że jeśli nie mamy specjalnych kości, fajną alternatywą mogą okazać się karty Memory. Przed zajęciami przygotowujemy karty Memory - z danej dziedziny lub które pozwolą nam przećwiczyć poznane słownictwo bądź czas. Uczniowie losują osiem lub dwanaście kart Memory z zamkniętymi lub zasłoniętymi oczami, a następnie muszą opowiedzieć historyjkę na podstawie wylosowanych obrazków, tak aby miała sens, z użyciem poznanego czasu. Zabawa gwarantowana! Co jest w niej naprawdę fajne to fakt, że nie tylko rozwija umiejętność mówienia, ale także kształtuje kreatywność i pomysłowość naszych u naszych uczniów.

To trzy moim zdaniem najfajniejsze i najciekawsze pomysły na użycie kart Memory, które doskonale sprawdzają się na zajęciach wśród różnych grup wiekowych :)

Odpowiedz
Joanna Osiniak
2/1/2019 22:18:37

Dla mnie najfajniejsza wersja gry memory to połączenie ruchu, mówienia, zapamiętywania i oczywiście zabawy. Na początku tłumaczę całej grupie, że za chwilę dwie osoby wyjdą na chwilę z sali (możliwa jest wersja słuchania muzyki z komputera w słuchawkach siedząc tyłem do klasy, grupy) i, pozostałe osoby dzielą się (lub dzielę ich) w pary a zadaniem par jest wylosowanie kart np. transport. Jedna osoba z pary musi zapamiętać nazwę karty, druga przedstawić środek transportu swoim ciałem, ruchem. Gdy wszyscy są gotowi, jedna wybrana osoba wskazuje kolegę, z grupy, który musi pokazać lub powiedzieć słowo. Jeśli jest match zdobywa punkt, jeśli nie kolej na drugą osobę. I tak aż wszystkie pary zostaną połączone. Śmiechu przy tym co niemiara a dodatkowo dużo mówienia i doskonalenia umiejętności zapamiętywania.

Odpowiedz
Ewelina Cisek
2/5/2019 09:52:30

Wg mnie super pomysłem na wykorzystanie kart memory jest zabawa w zgadywanki. Karty należy podzielić na dwa takie same zestawy. Dzieci grają w parach po jednej rundzie lub kilka rund, w zależności od liczebności grupy. Pierwszy gracz z pary wybiera jedną kartę, którą zostawia sobie w ręce i nie pokazuje. Jego zadaniem jest pokazać mimika, gestem lub słownie (do ustalenia) to,co ma na obrazku. Drugi gracz wybiera ze swoich obrazków ten, który wg niego próbował pokazać partner. Jeśli to się uda – gracze odkładają karty koło siebie i dostają 2 punkty. Jeśli się nie uda – karty trafiają do nauczyciela i to on dostaje 2 punkty. Zadaniem dzieci jest wygrać z nauczycielem , czyli zabrać większą liczbę punktów.

Odpowiedz



Odpowiedz

    Obraz
    Hello! Jestem Paulina. Języka angielskiego uczę już od 8 lat. Pracuję
    w dwujęzycznej szkole podstawowej oraz
    prowadzę własną mini szkołę językową. Na blogu znajdziecie mnóstwo językowych gier oraz zabaw dla dzieci
    i młodzieży. Kreatywne lekcje to moja pasja!!!


    Archiwa

    Wrzesień 2020
    Sierpień 2020
    Lipiec 2020
    Maj 2020
    Kwiecień 2020
    Marzec 2020
    Styczeń 2020
    Grudzień 2019
    Listopad 2019
    Październik 2019
    Wrzesień 2019
    Sierpień 2019
    Maj 2019
    Kwiecień 2019
    Marzec 2019
    Luty 2019
    Styczeń 2019
    Grudzień 2018
    Listopad 2018
    Październik 2018
    Wrzesień 2018
    Sierpień 2018
    Lipiec 2018
    Czerwiec 2018
    Maj 2018
    Kwiecień 2018
    Marzec 2018
    Luty 2018
    Styczeń 2018
    Grudzień 2017
    Listopad 2017
    Październik 2017
    Wrzesień 2017
    Sierpień 2017
    Lipiec 2017
    Czerwiec 2017
    Maj 2017
    Kwiecień 2017
    Marzec 2017


    Kategorie

    Wszystkie
    4 In A Row
    Action
    Actions
    Adjectives
    Adults
    Adventure Games
    Adverbs
    Alfabet
    Aliexpess
    Aliexpress
    AngSchool Shop
    Animals
    Appearance
    Apps
    Arctic Animals
    Autumn
    Baby Shark
    Ball
    Bathroom
    Beach
    Blackout Poetry
    Board
    Board Game
    Body
    Books
    BrainBox
    British
    Bugs
    Calendar
    Camping
    Can
    Cards
    Categories
    Challenge
    Charades
    Christmas
    City
    ClassDojo
    Classroom Language
    CLIL
    CLILord
    Clothes
    Clouds
    Coctails
    Colours
    Comics
    Containers
    Cooking
    Countries
    Cowboys
    Crosswords
    Crystal Ball
    Days Of The Week
    Deutch
    Dialogue
    Dinosaur Day
    Dinosaurs
    Dixit
    Diy
    Doctor
    Draw
    Earth Day
    Easter
    Egzamin ósmoklasisty
    E-mail
    Emoticons
    Emotions
    England
    English
    Escape Room
    Exam
    Face Parts
    Faces
    Fairy Tales
    Family
    Farm
    Fast Game
    Films
    Fishing
    Flags
    Flashcards
    Flipped Classroom
    Flying Tiger
    Food
    Football
    For Kids
    Forest
    Forest Animals
    Fruits
    Furniture
    Future
    Gadget
    Gaps
    Gazetka
    Gazetki Reklamowe
    Gearbest
    Gifts
    Gotowa Gra
    Gra Planszowa
    Gramatyka
    Grammar
    Grammar Games
    Grandmother
    Grandparents
    Granfather
    Group Work
    Gry Planszowe
    Guessing Game
    Halloween
    Happy New Year
    Have
    Have Got
    Healthy Food
    High5
    Holidays
    #HomeChallenge
    HomeFun
    House
    Houseworks
    Hungry
    Hunt
    Icebreakers
    Ideas
    Illnesses
    In The Town
    Inspiracje
    Instagram
    Instruments
    Irregular Verbs/czasowniki Nieregularne
    Karty
    Karty Pracy
    Kolory
    Kostki
    Kubki
    Language Functions
    LEGO
    Lesson Ideas
    Letters
    Liczby
    Likes/dislikes
    Lists
    London
    Love
    Macmillan
    Magnetic Tape
    Materiały PDF
    Maths
    Matura
    Memory
    Minecraft
    Minibeasts
    Monster
    Months
    Mother's Day
    Music Games
    Nagrody Dla Uczniów
    Numbers
    O Mnie
    Occupations
    Ogarnij Boarda
    Opposites
    Paper Clips
    Party
    Passive Voice
    Past Continuous
    Past Simple
    Pepco
    Personality
    Phrasal Verbs
    Pictures
    Pills
    Pizza
    Places
    Planets
    Plans
    Plates
    Play
    Po Hiszpańśku
    Po Niemiecku
    Pokemon
    Poland
    Polar Animals
    Prepositions
    Prepositions Of Place
    Preschoolers
    Present Continuous
    Present Simple
    Printables
    Przedszkole
    Przydasie
    QR Codes
    Question Tags
    Questions
    Quizzes
    Rainbow
    Reading
    Recenzja
    Recipes
    Recycling
    Restaurant
    Revision
    Road
    Room
    Routines
    Santa
    Scenki Sytuacyjne
    School
    Sea
    Sea Animals
    Seasons
    Second Life
    Sentences
    Shadow Play
    Shapes
    Shopping
    Signs
    Słówka
    Snap
    Snowman
    Songs
    Speaking
    Spelling
    Sports
    Spring
    St. Patrick's Day
    Stickers
    Stories
    Storytelling
    Subjects
    Summer
    Szkoła Językowa
    Szkoła Językowa
    Szkoła Podstawowa
    Szybkie Gry
    Talerzyki
    Teddy Bear
    Teens
    Tenses
    Thanksgiving
    There Is/are
    Tic Tac Toe
    TIK
    Time
    Timetables
    To Be
    Toilet
    Tools
    Toys
    Translations
    Traveling
    Trochę Prywaty
    Umbrella
    Valentines Day
    Vegetables
    Vehicles
    Verbs
    Visual Thinking
    Vocabulary Games
    Weather
    Websites
    Western
    Wielkanoc
    Wild West
    Winter
    Women
    Word Cards
    Wordcards
    Worksheets
    Writing
    Youtube
    Zawody

    Kanał RSS

Wspierane przez Stwórz własną unikalną stronę internetową przy użyciu konfigurowalnych szablonów.